Velikonoční jarmarkZŠ Švehlova 111, Sezimovo Ústí I. uspořádala v úterý 3. dubna Velikonoční školní jarmark. Děti měly s přípravou historicky prvního školního jarmarku spoustu práce. Pod vedením pedagogů a asistentů zapojily svou fantazii a šikovné ruce. Své výrobky musely také zabalit a nacenit. Potom se již mohly těšit na chvíli, kdy se z nich stanou velcí obchodníci. Po ukončení vyučování začali starší žáci připravovat prodejní místa. Každá třída měla dva stolky. Během okamžiku je děti zaplnily malovanými vajíčky, pletenými pomlázkami, kuřátky, ovečkami z popkornu, papírovými zajíčky, dřevěnými slepičkami a mnoha dalšími velikonočními výrobky. Na své si přišly i mlsné jazýčky. Nešlo odolat krásně zdobeným perníčkům, buchtám, koláčům, lízátkům a dalším dobrůtkám. Oficiální zahájení jarmarku proběhlo od tří hodin v opravdu aprílovém počasí. Stovky návštěvníků, rodičů a dětí měli z čeho vybírat a malí obchodníci zjistili, jaké to je být prodavači. Žáci si vyzkoušeli práci s penězi, komunikaci se zákazníky a kolektivní spolupráci u prodeje. Procvičili své matematické schopnosti. Jejich rozzářené oči a úsměv ve tváři potvrdily úspěch celého setkání. Děti, rodiče i učitelský sbor dokázali společně vytvořit velmi příjemné prostředí. K tomu také přispělo dobré občerstvení a bohatá tombola, složená z darů od sponzorů, rodičů a pracovníků školy. Bylo možné vyhrát např. krásné dorty, sady nádobí, elektroniku, školní pomůcky, hračky nebo i zapůjčení automobilu Toyota na víkend. Vedení školy by chtělo poděkovat všem sponzorům a rodičům za jejich úžasnou spolupráci, finanční dary a pomoc s výrobky. Dále patří velké poděkování všem zaměstnancům školy. Děti si odpoledne moc užily a již se těší na další školní akci.