1. B

Třídní učitelka:  Mgr. Mikulenková Jana

 
  1
8.00-8.45
2
9.05-9.50
3
10:00-10.45
4
10:55-11.40
5
11:50-12:35
6
12:15-13:00
7
13:10-13:55
Po ČJ MA ČJ      
Út MA ČJ PRV AJ TV    
St ČJ MA VV ČJ      
Čt MA ČJ TV ČJ      
ČJ ČJ HV PRV      

 

Učivo v týdnu od 17. 6. do 23. 6. 2024

Slabikář: do str.119 Pl k němu do str.63

Písanka č. 4: do str. 40 opis, přepis a diktát slov, 

Matematika: do str.60

Prvouka: do str. 80

AJ: PL. do str. 31

 

Ve čtvrtek 14.9. jsme byli na exurzi v Českém rybářském svazu  v Táboře. Děti si prohlédly v akváriiích různé druhy ryb a viděly fotografie rybníků z okolí. Cestou zpět jsme se prošli Holečkovými sady a centrem Tábora. Cestu autobusem prvňáci zvládli na 1.

V úterý 19.9. jsme navštívili Knihovnu v Sezimově Ústí. Děti byly seznámeny se způsobem výpůjček a povídaly si nad knihou O pejskovi a kočičce. Nakreslily pohlednici, kterou mohly předat svému kamarádovi.

1O. října jsme byli na muzikálové pohádce S čerty nejsou žerty. 

31. října přišly děti oblečené do halloweenských kostýmů. Házeli jsme pavoukem do pavučiny, počítali dýně, hráli halloweenské pexeso. Někteří měli i svačinky s touto tematikou.

Ve středu 29. listopadu jsme jeli do Tábora da Galerie 140 na program Do Betléma a zase zpátky. Děti se dozvěděly o adventu, sbíraly pytlíčky s kořením a potom si voňavými barvami namalovaly hvězdu.

Ve čtvrtek 30. listopadu se na hodiny matematiky, českého jazyka a tělesné výchovy přišli podívat rodiče i prarodiče našich žáků. Děti se snažily a tak snad všichni měli radost, z toho, co se za tak krátkou dobu naučily.

Čerti

Třída plná andílků s ďáblem v těle si dnešní den užila. Kreslili jsme a vybarvolali anděla, čerta i Mikuláše. Děti dostávaly čertovské známky a domů si nesou gleit s nárokem na dárek. Někteří byli málem odneseni v pytli, ale za básničku jsme je vykoupili. Všichni si odnášejí i tašku sladkostí od naší školní mikulášské skupiny. 

Vánoce

V pátek 22. prosince jsme šli zdobit stromek pro zvířátka, rozdávali si dárky, pojídali cukroví a radovali se z blízkosti kamarádů.

Veselé Vánoce všem!

Ve středu 24. ledna jsme byli na hudebním pořadu Čarovná pastelka. Děti si zatančily, zazpívaly a společně s pastelkou procestovaly svět. Všichni získali omalovánky, CD s písničkami a naši prvňáci i tričko.

1. vysvědčení

Ve středu 31. ledna si žáci převzali svoje první vysvědčení. Nejdříve si přošli cestu ke kouzelníkovi Didaktisovi, u kterého se podepsali a poté si mohli  všichni převzít ,, samé jedničky".

Hodně úspěchů ve 2. pololetí!

Pojďme pane, budeme si hrát

V pondělí 26.2. jsme byli v Táboře na divadelním představení. Hodinka s medvídky od Kolína byla veselá a některé děti poznaly, že se herci inspirovali v kreslené pohádce, kterou znají z televize.

Lví král

Ve čtvrtek 11. dubna jsme navštívili knihovnu, kde pro nás byl připraven program o Lvím králi. Děti si hledaly knihy s hlavou lva, vytvořily si skládanku lva a odpovídaly na otázky, které jim dávala paní knihovnice.

Poté jsme byli na hřišti U Vily v rámci tělesné výchovy.

Lom Svatá Anna

Využili jsme krásného počasí, které v sobotu 13. dubna bylo a šli jsme na výlet do lomu na Svatou Annu. Děti pozorovaly mravence a žáby v přírodní zóně v Měšicích. U dřevěné sochy Duběnky se vyfotily. 

Sférické kino

Ve velké kopuli děti viděly film o robotických dětech, které letěly na Měsíc a do okolí Slunce, místo školního výletu.

Bezpečný start

V pátek 3. května do naší třídy přišli školitelé z organizace THEIA, která se zaměřuje na prevenci. V naší třídě proběhl program Bezpečný start do školního života. První hodinu děti vyslechly krátkou pohádku o kamarádství, ve které hráli maňásci a nakreslily školu podle svých představ. Při kresbě se musely skupinky domlouvat o půjčování voskovek. Ve druhé hodině se z nich stali agenti, kteří si tichou poštou předávali slova. Ve skupinách jim bylo pošeptáno zvíře, které mají modelovat. Každý agent jinou čast a poslepu pak jeden člen skupiny toto složil. Vznikla chobotnice, žirafa a lev. 

 

 

Olympiáda

V úterý 4. června jsme měli na hřišti u Nové ZŠ v Sezimové Ústí 2 olympiádu. Naši prňáci předvedli úžasné výkony v běhu i hodu. Diplom za 2. místo získala v hodu Terezka Švejdová.  Výborná byla i Karolínka Čubová, která získala 3. místo. Z kluků nejdále dohodil Ondřej Vojík a získal také 3. místo.

V běhu na 50 m nejrychleji běžela Terezka Švejdová, která získala medaili za 1. místo a postupuje na Okresní olympiádu do Tábora. Kluci Matěj Haller a Tadeáš Menzel získali  2. a 3. místo.

Všem blahopřeji!

Při návratu do školy si děti daly něco sladkého v cukrárně, zadováděly si na hřišti u Hiltonu a i zpáteční cestu jsme zvládly velmi rychle.

 

ZE ŽIVOTA TŘÍDY

Exurze do Mraveniště v Písku

Všichni žáci 1. tříd

...

Lesní pedagogika

Všechny první třídy

...

Turistický výlet

K rybníku Kamenný

...

Slib čtenáře

Slibuji, že budu mít v úctě náš rodný jazyk

...

Čarodějnice

Čarodějný rej

...

Karneval

Školní karneval

...

K Nechybě

Listopadové putování

...

Vycházka na rozhlednu Babina

Žáci 1. B a 4. A

...