MONÍNEC 2024

MONÍNEC 2024 Již třetím rokem se žáci naší ZŠ účastnili lyžařského kurzu v areálu Monínec. Od pondělí 22.1. do pátku 26.1. jezdili mladí sportovci autobusem od školy, až pod sjezdovku. Zde vystoupili a odebrali se do společenské místnosti. Přezuli si boty, nasadili helmy a připravili lyže. Poté nastalo rozdělení do skupin podle lyžařské zdatnosti. Malí lyžaři byli na ledových svazích opravdu velmi šikovní. Díky studenému větru pěkně vymrzli, takže přestávka na svačinu a horký čaj se velmi hodila. Před pátou hodinou odpoledne jsme se vraceli zpět ke škole. Takto probíhal každý den výcviku. V pátek po svačině nás čekala poslední závěrečná jízda zakončená slalomem a slavnostní předávání diplomů a medailí za absolvování kurzu. Při předávání se sice rozpršelo, ale to už nám nevadilo. Všichni jsme si celý kurz skvěle užili a vylepšili techniku jízdy díky instruktorům lyžování. Bylo to moc fajn a těšíme se, že i v příštím roce opět pojedeme lyžovat.