BRANNÝ ZÁVOD - MLADÝ STRÁŽNÍKDne 19. dubna se konal 13. ročník Branného závodu - Mladý strážník, který pořádala Městská policie Tábor. Za naši školu se přihlásili bojovat žáci druhých tříd. Počasí nám moc nepřálo, ale to nikoho neodradilo. Všichni závodníci se postavili na start s velkým nadšením. Běželi vždy po čtyřech, dvě děvčata a dva chlapci. Na trase je čekaly různé disciplíny. Hned na začátku zaměstnal mysl závodníků vědomostní test. Na dalších stanovištích skládali puzzle, házeli granátem na cíl, poradili si s Kimovou hrou a museli překonat trojnohý běh. Před cílem je čekala hra Myšilovka. Podlézání pod provázky, kterých se nesměli dotknout. Trasa byla dlouhá 2100 metrů a děti ji zvládly + - za 40 minut. Po doběhnutí závodníků bylo vyhlášení všech družstev a předávání diplomů a medailí. Sice to nevyšlo na stupně vítězů, ale krásnému a obětavému výkonu našich závodníků je potřeba zatleskat. Byl to náš první branný závod, který jsme zvládli, užili si ho a nikdo se nezranil. Prožili jsme sportovní den, na který nám zůstanou krásné vzpomínky. Již teď se těšíme na další závod. Druhé třídy A+B.