2. A

Čt MA ČJ TV AJ oběd HV
ČJ MA PRV ČJ oběd

Milí žáci, vážení rodiče,

letos jsme již druháci a jistě se ve škole rychle zaběhneme.

1. 9. máme pouze do 8, 45 hodin, 2. a 3. 9. do 11, 30 hodin. Tyto dny bez školních svačin a obědů. Můžete si přinést vlastní jídlo. Po vyučování jdete domů nebo do družiny.

Testování proběhne 1., 6. a 9. září ve třídě.

Od 6. 9. se učíme podle rozvrhu, který je na stránkách naší třídy a dostanete ho 1. září v Notýsku. Velkou změnou bude oběd, na který budeme každý den přecházet na ZŠ Helsinská Tábor. Vlastně budeme mít po dobu rekonstrukce kuchyně každodenní vycházku.  Svačiny si budete po tuto dobu nosit vlastní.

Těším se na všechny 1. září ve třídě 2. A.

Jana Mikulenková

Sportovní odpoledne

Ve středu 24. listopadu proběhlo v tělocvičně sportovní odpoledne plné soutěží pro druháky a třeťáky. Žáci soutěžili s míči, talíři, drátěnkami, molitanovými prvky. Z naší třídy si první místo vysoutěžil Patrik Jirrmus. Blahopřejeme.

.

Výuka pro žáky, kteří nejsou ve škole

Týden do 14. 1.

ČJ: do str. 52, PL: do str. 36 psaní do str. 40

Čtení do str. 80

Matematika do str. 8

Prvouka: PL. do str. 50

AJ: str. 4 - 7, PL: str. 5

Druhou třídu jsme zahájili projektem ŠKOLA.

V prvouce jsme se seznámili se školou Áji, která nás provází učebnicí. Poznáváme jednotlivé učebny, učíme se dopravní značky, které cestou do školy nebo na oběd potkáváme. Z výstřižků jsme nalepili školu svých spředstav. V českém jazyce jsme si povídali o svých kamarádech a učili se psát správně jejich jména. O tom, že ve škole mohou být i strašidla, jsme se dočetli v hodině čtení. A samozřejmě jsme si nějaké nakreslili. Stejně jako Maxipes Fík, o kterém jsme také četli, si umíme spočítat jedničky v notýsku. A protože se říká, že někteří jsou moudří jako sovy, v hodině praktických činností jsme si každý jednu vyrobili z barevných papírů.

Neučíme se jenom ve třídě. Rádi chodíme do tělocvičny a těšíme se na plavecký výcvik nebo návštěvu knihovny.

Podzimní turistický výlet

V sobotu 9. října jsme od školy vyrazili na rozhlednu Babina. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo, když jsme se dívali do okolí, jedli nebo skládali z přírodnin  název rozhledny. Na zpáteční cestě jsme si pohráli na Komoře.

Bylo prima být se spolužáky i mimo školu.

Plavecký výcvik

V září jsme zahájili plavecký výcvik. Nikdo se vody nebojí, tak nám plavání jde a po deseti lekcích z nás budou zkušení plavci.

Bob a Bobek v knihovně

V úterý 19. října jsme navštívili knihovnu v Sezimově Ústí. Nejdříve jsme si prohlédli oddělení pro děti a pak jsme ve skupinách pracovali na projektu. Po přečtení článku jsme odpověděli na otázky a namalovali kouzelníka Pokustona. Ve škole jsme doplnili komixový příběh k obrázkům.

Hodina s Bobem a Bobkem nás nejen seznámila s králíky z klobouku, ale poučili  jsme se o chování ke knihám.

Také jsem si prohlédli obrázky, které jsme malovali jako prvňáci. Tyto jsou v knihovně stále vystaveny.

Projekt Podzim

Během projektu žáci četli básničky a články o tomto ročním období. Seznamovali se s podzimním ovocem a zeleninou. Luštili podzimní křížovky i osmisměrky. V matematice počítali listy, které obkreslovali, dokreslovali a i modelovali žaludy, kaštany. Většina si vyrobila papírové houby, nakreslili si jablka nebo ježky. Vytvářeli strašáky i pavučiny. V prvouce spojovali plody a stromy. Během posledního týdne na všechny dohlížela svítící kostra jako symbol období hallowenu.

Projekt KAMARÁDI

V pondělí 8. listopadu jsme v projektu Kamarádi posilovali pozitivní klima třídy. Žáci si poslechli pohádku Paleček a jeho kamarádi. Povídali jsme si o dobrých kamarádech a do jablíček zapisovali jejich vlastnosti. Ve skupinách žáci spojovali kamarády ze známých příběhů. Na bajce O lišce a čápu si ukazovali špatné chování. Toto zkusili žáci i vysvělit i podle přísloví a přirovnání. Členové jednotlivých skupin společně zazpívali písničku o zvířatech. V úvodní básničce vystupovali chlapci (prsty jedné ruky). Tuto si děti obkreslily a vystřihly. Společně s jablíčky ji nalepily na Strom Přátelství. Děti také vytvořily papírový dort pro svého kamarády.

Na závěr jsme si v kruhu povídali, co se jim na práci líbilo, kdo byl ve skupině nejvíce aktivní, co nového se dozvěděli.

Listopadový turistický výlet

Ve středu 17. listopadu jsme šli na výlet podél řeky Lužnice. Obloha byla zatažená, ale my šli s úsměvem na tvářích. Pozorovali jsme les, okolí cesty,  zastavili se na občarstvení U Kulaté báby. Při zpáteční cestě jsme si pohráli v lese a u spolužáků na zahradách jsme viděli králíky a morčata.

Čert s Mikulášem a andělem

V pátek 3. prosince nás navštívil Mikuláš se svojí družinou, ti nejzlobivější museli říci básničku a slíbit, že se polepší. Všichni dostali sladkého čertíka.

Po nadílce jsme ozdobili na náměstí třídní strom dřevěnými ozdobami, které děti vyráběly během výtvarné výchovy.

Krásný adventní čas všem!

Finanční abeceda

V úterý 7. prosince si žáci zahráli na dospěláky. Pod vedením lektorů ze spořitelny jeli do práce na koloběžce, museli zaplatit za její opravu, v bance zjistili stav účtu, nakoupili v obchodech a dokonce si mohli nějaké peníze ušetřit.

Děti luštily křížovku a kreslily tajné přání.

Z tělocvičny, ve které program probíhal, odcházeli všichni s nakoupeným dárkem a ušetřenou pětikorunou v prasátku.

Veselé Vánoce

Poslední školní den rok 2021 jsme šli ozdobit strom zvířátkům, rozdávali jsme si dárečky, které jsme přinesli svým kamarádům, pojídali cukroví, které nám maminky napekli, pouštěli vánoční koledy a prostě byli všichni spolu.

ZE ŽIVOTA TŘÍDY