1. A

St ČJ MA VV ČJ
Čt MA ČJ TV ČJ
ČJ ČJ HV PRV

Milí žáci 1. A, na všechny se moc těším a doufám, že i vám se bude ve škole líbit. Najdete zde spoustu nových kamarádů, naučíte se číst, psát počítat a půjde vám kreslit, vyrábět, cvičit i zpívat.

Přeji vám veselé vykročení do školy. Vaše třídní paní učitelka Jana Mikulenková.

1. 9. se třída 1. A zaplnila žáky a jejich doprovodem. Všechny děti si ze školy odnášejí pamětní medaili a kornout plný sladkostí. Za okny sice pršelo, ale určitě do byly kapky štěstí, které nás budou provázet po celý školní rok.

V měsíci září jsme měli několik projektových dnů. Při Zvířecím dnu děti třídily obrázky, vymýšlešly věty, hledaly zvířata v knihách, četli jsme si pohádky, zpívali, malovali. V Hodinovém dnu si žáci přinesli hodinky, budíky, velké hodiny. Poznávali jsme čísla na hodinách, vytvářeli jsme slunečnici s ciferníkem nebo sovu, která v noci létá a ve dne spí. V celoškolním projektu Zkus to zdravě se prvňáci seznámili se Zdravíkem, Jedlíkem a Betynkou. Společně s nimi vytvářeli zdravé svačiny, povídali si o správném vybavení kola, o sportech. Děti malovaly, hrály pantomimu a za svoje výkony si domů odnesly mléko od Madety a diplom.

Podzimní čarování

Žáci vyráběli zavařeninu, malovali houbu, četli slabiky na stopách, počítali přírodniny a celý den si povídali o podzimu.

Děkuji rodičům a prarodičům, kteří se podíleli na výrobě zvířátek z přirodnin i sběru listů a plodů. I díky Vám si děti den opravdu užily.

Distanční výuka

od 14. října zde

od 2. listopadu zde

od 9. listopadu zde

od 16. listopadu zde

Projektový den " Nakupování"

Ve středu 25. listopadu děti zažily nakupování v praxi. Mohly si vybrat dva výrobky, u kerých byla cenovka a za ně zaplatily papírovými penězi. Všichni se učili zapisovat číslice, sčítat a vyhledat částku. Ve výtvarné výchově si namalovali strom penězovník, o kterém jistě všichni dospěláci touží. Na tom našem rosty pouze kovové peníze. Během dne žáci tvořili věty z oblasti obchodu, vyprávěli, co ve kterém obchodě koupíme.

ZE ŽIVOTA TŘÍDY