2. A

Čt MA ČJ TV AJ oběd HV
ČJ MA PRV ČJ oběd

Milí žáci, vážení rodiče,

letos jsme již druháci a jistě se ve škole rychle zaběhneme.

1. 9. máme pouze do 8, 45 hodin, 2. a 3. 9. do 11, 30 hodin. Tyto dny bez školních svačin a obědů. Můžete si přinést vlastní jídlo. Po vyučování jdete domů nebo do družiny.

Testování proběhne 1., 6. a 9. září ve třídě.

Od 6. 9. se učíme podle rozvrhu, který je na stránkách naší třídy a dostanete ho 1. září v Notýsku. Velkou změnou bude oběd, na který budeme každý den přecházet na ZŠ Helsinská Tábor. Vlastně budeme mít po dobu rekonstrukce kuchyně každodenní vycházku.  Svačiny si budete po tuto dobu nosit vlastní.

Těším se na všechny 1. září ve třídě 2. A.

Jana Mikulenková

.

Výuka pro žáky, kteří nejsou ve škole

Týden do 24. 9.

ČJ: do str. 11, PL. do str. 8

Čtení do str. 18

Matematika do str. 13

Prvouka: PL. do str.13

AJ: PL. str. 19

Druhou třídu jsme zahájili projektem ŠKOLA.

V prvouce jsme se seznámili se školou Áji, která nás provází učebnicí. Poznáváme jednotlivé učebny, učíme se dopravní značky, které cestou do školy nebo na oběd potkáváme. Z výstřižků jsme nalepili školu svých spředstav. V českém jazyce jsme si povídali o svých kamarádech a učili se psát správně jejich jména. O tom, že ve škole mohou být i strašidla, jsme se dočetli v hodině čtení. A samozřejmě jsme si nějaké nakreslili. Stejně jako Maxipes Fík, o kterém jsme také četli, si umíme spočítat jedničky v notýsku. A protože se říká, že někteří jsou moudří jako sovy, v hodině praktických činností jsme si každý jednu vyrobili z barevných papírů.

Neučíme se jenom ve třídě. Rádi chodíme do tělocvičny a těšíme se na plavecký výcvik nebo návštěvu knihovny.

ZE ŽIVOTA TŘÍDY