5. B

ČJ M G TV INF

Učivo na týden

29.5. 2023 - 2.6. 2023

ČJ-   U str.127 - 129, PS 2str. 27-30 + opak. sloves, podst. jm. a příd. jm., zájmen, číslovek, test na zájmena znovu a test na číslovky

ČJ LV- průběžně - hlasité a tiché čtení v Čítance, čtení naučného textu, čtení s porozuměním, samostratné čtení, rozbor básně, rýmy

ČJ sloh-  bankovní tiskopisy

M-   U 2 str.51, PS 2 str. 39-41

M G-  U str. 54, PS str.42

PŘ- U str61-62 opak.., PS str. 33-34,  průběžně testy a zkoušení ze stavby lidského těla

Svatý Martin

Monínec 2023

ZŠ Švehlova opět bruslí.

Minulou zimu žáci naší ZŠ několikrát navštívili zimní stadion v Táboře. Počáteční obavy, zejména u těch, pro které bylo bruslení trochu cizím sportem, vystřídala touha a odhodlání zlepšit se, což se pod vedením obětavých pedagogů povedlo.

Letos již bruslení probíhá organizovaněji. Zábavnou formou se děti učí různým bruslařským dovednostem. Učitelé trpělivě vysvětlují a předvádějí vše, co je třeba umět pro bezpečný pohyb na ledě. Své umění pak žáci předvádějí v rámci různých her a soutěží. Ti nejzdatnější si zahrají  i opravdový hokej.

Nejdůležitější je, že všechny zúčastněné tato činnost nesmírně baví a těší se vždy na další akci, kde si zase užijí spoustu zábavy.

Korfbal a ZŠ Švehlova - spojení, které funguje.

Již druhým rokem probíhá v tělocvičně ZŠ ve Švehlově ulici, pod vedením trenéra a opravdového znalce této hry Dana Valeše, korfbalová příprava žáků téměř všech ročníků školy. Na počátku všeho byl nápad a aktivita žáka tehdejší 4.B Adama Valeše, který přišel za svými kamarády a spolužáky s nápadem vyzkoušet si tuto, pro většinu z nich, neznámou hru. Postupem doby se přidávali další a další a současný počet hráčů daleko předčil očekávání.

Žáci trénují v prostředí, které znají, byla jim poskytnuta potřebná výbava, kvalitní trénink a to vše vede k jejich neutuchajícímu zájmu o tuto hru a v neposlední řadě k množství úspěchů na korfbalových turnajích. Jak žáci nižších ročníků 1. stupně, tak i ti starší, mají již doma pěknou sbírku medailí a patří společně s hráči Českých Budějovic k nejúspěšnějším v regionu. V současném ročníku naši starší žáci bojují o účast v závěrečném, celorepublikovém turnaji, kde by změřili své síly s týmy z ostatních regionů ČR. My jim budeme držet palce a věřit, že jejich nadšení pro sport jim i nadále vydrží.

Karneva 2023

JARMARK 2023