5. A

14.6. ČJ - diktát shoda přísudku s podmětem

19.6. AJ- test lekce 31+32 slovíčka

Učivo v týdnu od 12. 6. do . 16.6. 2023

Český jazyk - UČ do str. 139 PS 2. díl  do str. 36 opakování podmět a přísudek- počítač

Český jazyk literatura- průběžně - hlasité a tiché čtení v Čítance, čtení naučného textu, čtení s porozuměním, samostratné čtení

Anglický jazyk - UČ do str.73 , PS str.81, napsat slovíčka z lekce 32

Vlastivěda-  UČ do str. 48, PS  do str. 18, zápis- Sametová revoluce

Přirodověda -  UČ str. 66 , PS do str. 38

DOUČOVÁNÍ - každé úterý 13:00-14:30

Spaní ve škole a vydlabávání dýní

Dne 10.11. proběhlo spaní ve škole se třídou 4.A. Před spaním si děti přinesly dýně, které si samy lžící vydlabaly a učitelský dozor jim je vyřezal podle jejich představy. Večeře byla formou hostiny, kam si děti donesly různé dobroty a dále ochutnávaly navzájem od svých spolužáků. Poté jsme se přesunuli do třídy na  film "COCO", který se jim velice líbil. Večer byl zakončen spaním v tělocvičně, kde jsme si to všichni užili a ráno hurá na plavání. Celý večer se vydařil a dětem se velice líbil :)

Čert a Mikuláš

V pátek 3. prosince nás navštívil Mikuláš se svojí družinou, ti nejzlobivější museli říci básničku a slíbit, že se polepší. Všichni dostali sladkého čertíka.Po nadílce jsme ozdobili na náměstí třídní strom dřevěnými ozdobami, které děti vyráběly během výtvarné výchovy.

Karneval

Ve středu 2. března  se celá škola sešla v karnevalových maskách v tělocvičně. Každá třída se naučila nějaký tanec, zasoutěžila si a předvedla různé taneční kreace na známé písničky. Ti nejlepší si vysoutěžili malé odměny. Snad si všichni den bez učení užili.

Čarodějnice

V pátek 29. dubna se ve škole sešli kouzelníci, čarodějnice a jiná strašidla. Děti měly krásné  masky, ve kterých soutěžily v tělocvičně školy. Mohly vyzkoušet slalom, nametání myší na lopatku, přenášení pavouků, podlézání pavučiny  a jiné. V tento den k nám zavítaly i čarodějnice z MŠ Zahrádka. Společně jsme si zatančili na čarodějnické písničky.

ZE ŽIVOTA TŘÍDY