Svatomartinský lampionový průvodSvatomartinský lampionový průvod. Dobová pranostika říká, že sv. Martin přijíždí na bílém koni. Především děti ho očekávají s nadějí, že konečně napadne první sníh. Legenda o sv. Martinovi nám ale hlavně vypráví příběh o lidské laskavosti a ochotě pomoci chudým a nemocným. U příležitosti tohoto svátku se v čtvrtek dne 10.11. 2022 uskutečnil lampionový průvod, který pořádala ZŠ Sezimovo Ústí 1. Prostor před základní školou se začal okolo 17. hodiny pomalu zaplňovat rodiči s dětmi. Na prvním Svatomartinském setkání, které ZŠ pořádala, se sešli v hojném počtu. Tatínkové, maminky, příbuzní, a především děti s rozsvícenými lampiony, si nejdříve užili krásnou a poučnou legendu o sv. Martinovi, kterou sehráli žáci druhých tříd. Poté si všichni za pomoci pěveckého sboru zazpívali píseň Už Martin na bílém koni…. Ještě skoro nedozněla poslední slova a již se objevil v krásném historickém kostýmu sv. Martin se svým bílým ořem (v podání pedagogů ZŠ). Za něj se začaly řadit děti se svým doprovodem a vydaly se na průvod ozdobený rozsvícenými lampiony. Protože se účastnily i děti z mateřských škol, nebyla trasa příliš dlouhá. Po návratu ke škole všechny okouzlila ohňová show. Zářící světla plamenů osvětlovala tváře diváků a jen škoda, že sv. Martin neposlal trochu toho bílého sněhu. To by byla dokonalá kulisa. Děkujeme všem, že jste přišli, a doufáme, že se Vám akce líbila. Těšíme se zase za rok.