Lyžařský kurz na MonínciRok utekl jako voda a žáci naší ZŠ se od 9.1. opět účastnili lyžařského kurzu v areálu Monínec. Odjížděli jsme autobusem od školy a po necelé půlhodině nás čekala sjezdovka. Lyžařští instruktoři pomohli dětem vystoupit s lyžemi z autobusu. Vysvětlili dětem, co je čeká a společně se vydali k malému kopci u lyžařské školy. Tam rozdělili děti do skupin podle jejich lyžařské zdatnosti a začal výcvik. Po devadesáti minutách následovala přestávka. Napít se horkého čaje, sníst svačinu a honem na sníh. Ve čtyři hodiny odpoledne jsme se vraceli zpět ke škole. Takto probíhal každý den až do čtvrtka. V pátek jsme jeli naposled. Nejdříve děti lyžovaly s instruktory a jako poslední jízdu si zkusily slalom. Bylo vidět, jaký udělaly po několika dnech velký pokrok a lyžování si moc užily. Za odměnu dostaly děti medaili a diplom za absolvování kurzu, kde velmi statečně bojovaly s nepříznivým počasím, zimou a deštěm. Tak zase za rok........