1. C

Třídní učitelka: Mgr. Eliška Feiková 

Asistentka pedagoga: Bc. Andrea Kolářová
  1
8.00-8.45
2
9.05-9.50
3
10:00-10.45
4
10:55-11.40
5
11:50-12:35
6
12:15-13:00
7
13:10-13:55
Po ČJ M PRV ČJ      
Út M ČJ VV ČJ      
St ČJ M HV ČJ TV    
Čt M ČJ AJ      
ČJ PRV TV ČJ      

 

Učivo v týdnu od 17. 6. - 21. 6. 2024

Slabikář - do str. 119

Pracovní sešit ke slabikáři - do str. 63

Písanka č. 4 - do str. 40 + opisy, přepisy, diktáty

Matematika - do str. 60

Prvouka - do str. 80

AJ - str. 32

Události v tomto týdnu:

19. 6. Herbář (divadlo Oskara Nedbala)

20. 6. odnést kufříky na VV a výkresy

21. 6. odnést TV a věci z šatky (kromě přezůvek)

 

 

Prvňáci z 1.C

Vyplouváme piráti, šťastnou cestu!

 

Výlet k rybářům

Náš první společný výlet jsme započali exurzí v Českém rybářském svazu v Táboře. Viděli jsme různé druhy ryb v akváriiích, fotografie rybníků v okolí a jejich výlovů. Cestou zpět jsme se prošli Holečkovými sady a zastavili se na hřišti. 

 

Návštěva knihovny

Dnes jsme navštívili knihovnu v Sezimově Ústí. Paní knihovnice nás seznámila s jejím prostředím a také s tím, jak to v takové knihovně chodí. Naším hlavním tématem byly příběhy o včelce Máje - povídali jsme si nejen o ní a jejích kamarádech, ale dozvěděli jsme se také spoustu věcí o včelách, jejich užitečnosti a životě.

 

Dravci

 

Dušičky a Halloween

 

 

Návštěva knihovny

Dne 28. 11. jsme opět navštívili knihovnu v Sezimově Ústí. Tentokrát nás čekalo téma - mašinka Tomáš. Děti hledaly knížky označené mašinkou a pak hádaly, o čem by kniha, podle obalu, mohla být. Skládali jsme kamarády mašinky Tomáše a povídali si o tom, jak to na takové železnici chodí.

 

 

Čerti

Dne 5. 12 . nás ve škole navštívil Mikuláš s tlupou čertů a andílků. Moc dobře věděli o našich lumpárnách, ale protože jsme správná parta, nikoho z naší třídy neodnesli.

 

Vesmírné dobrodružství na hvězdárně Františka Pešty 

V pátek 8. 12. jsme se po škole vydali na Hvězdárnu Františka Pešty v Sezimově Ústí II. Tam na nás čekal kosmonaut medvídek Davídek, který nám zadal, zapeklité úkoly. Bojovali jsme s ufony, seznámili se s mimozemšťánkem Paxim, který nám prozrodil spoustu zajímavých věcí o sluneční soustavě, poznávali jsme souhvězdí, viděli veliký dalekohled v kopuli a nakonec si opekli buřty. Jen kvůli zataženému počasí jsme nemohli pozorovat noční oblohu, tak jsme hráli společenské hry. 

 

Vánoce v 1.C

 

Pololetní vysvědčení v 1.C

Piráti dnes 31.1. 2024 dostali své první vysvědčení.

 

Karneval

 

Velikonoční jarmark

Usilovná výroba zboží na náš školní velikonoční jarmark se pirátům vyplatila a můžeme plout na výlet. 

 

Hrnečku vař!

 

Den Země - jak na odpadky

 

Čarodějnice

Dne 25. 4. jsme slavili čarodějnice. Piráti vyfasovali čarodějickou učebnici, kde museli splnit pár zapeklitých čarodějných zkoušek. Pak se slétli čarodějové a čarodějnky z celé školy a společně jsme letěli pozdravit malé mágy do mateřské školy Zahrádky. 

 

 

Sférické kino

Dne 26. 4. k nám do školy přijelo sférické kino, kde piráti shlédli film o podmořském světě a tajů oceánu.

 

Bezpečný start

Dne 3. května do naší školy zavítali školitelé z organizace THEIA, která dělá preventivní programy pro děti. U nás prvňáčků proběhl program Bezpečný start do školního života. První hodinu jsme vyslechli a zhlédli pohádku o kamarádství a pak si každý nakreslil školu podle svých představ - vznikla škola diamantová, upírská, kočičí nebo škola na vodě s tobogánem. Pak jsme si hráli na agenty a tichou poštou si posílali tajné slovo, nakonec jsme měli ve skupinkách vymodelovat zadané zvíře, každý agent vymodeloval jednu část a pak jeden dával všechny komponenty poslepu dohromady. 

 

Plavecký výcvik

Od března do května jsme navštěvovali plavecký stadión v Táboře, kde jsme se účastnili výcviku a zdokonalovali jsme se v plaveckých dovednostech. 

 

Výlet Nechyba

 

Školní výlet - Mraveniště Písek

Dne 29. 5. jsme se všichni prvňáčci vypravili na škoní výlet do města Písek. Nejprve jsme se prošli po městě, viděli nejstarší kamenný most a krásné sochy z písku. Pak jsme zašli na výbornou zmrzlinu a hurá na náš program. Navštívili jsme bývalou sladovnu, kde jsme nejprve navštívili animárium. V animáriu jsme se stali animátory kreslených filmů. Paní nám ukázala, jak se takové filmy vytváří a už jsme se do toho pustili sami, byto to super. Po obědě na trávě jsme navštívili mraveniště a to bylo bezvadný. Stali se z nás mravenci, starali jsme se o vajíčka, o kukli a prolézali celým mraveništěm jako správní pracovití mravenci. 

 

Den dětí - pasování na čtenáře 

 

 

Školní olympiáda

ZE ŽIVOTA TŘÍDY