1. C

Učivo v týdnu od 19. 2. - 23. 2. 2023

Slabikář - do str. 56

Pracovní sešit ke slabikáři - do str. 30

Uvolňovací cviky - procvičování psaní číslic

Písanka č. 2 - do str. 39 + opisy, přepisy, diktáty

Matematika - do str. 51

Prvouka - do str. 59 a 60

AJ - str. 19

Prvňáci z 1.C

Vyplouváme piráti, šťastnou cestu!

Výlet k rybářům

Náš první společný výlet jsme započali exurzí v Českém rybářském svazu v Táboře. Viděli jsme různé druhy ryb v akváriiích, fotografie rybníků v okolí a jejich výlovů. Cestou zpět jsme se prošli Holečkovými sady a zastavili se na hřišti.

Návštěva knihovny

Dnes jsme navštívili knihovnu v Sezimově Ústí. Paní knihovnice nás seznámila s jejím prostředím a také s tím, jak to v takové knihovně chodí. Naším hlavním tématem byly příběhy o včelce Máje - povídali jsme si nejen o ní a jejích kamarádech, ale dozvěděli jsme se také spoustu věcí o včelách, jejich užitečnosti a životě.

Dravci

Dušičky a Halloween

Návštěva knihovny

Dne 28. 11. jsme opět navštívili knihovnu v Sezimově Ústí. Tentokrát nás čekalo téma - mašinka Tomáš. Děti hledaly knížky označené mašinkou a pak hádaly, o čem by kniha, podle obalu, mohla být. Skládali jsme kamarády mašinky Tomáše a povídali si o tom, jak to na takové železnici chodí.

Čerti

Dne 5. 12 . nás ve škole navštívil Mikuláš s tlupou čertů a andílků. Moc dobře věděli o našich lumpárnách, ale protože jsme správná parta, nikoho z naší třídy neodnesli.

Vesmírné dobrodružství na hvězdárně Františka Pešty

V pátek 8. 12. jsme se po škole vydali na Hvězdárnu Františka Pešty v Sezimově Ústí II. Tam na nás čekal kosmonaut medvídek Davídek, který nám zadal, zapeklité úkoly. Bojovali jsme s ufony, seznámili se s mimozemšťánkem Paxim, který nám prozrodil spoustu zajímavých věcí o sluneční soustavě, poznávali jsme souhvězdí, viděli veliký dalekohled v kopuli a nakonec si opekli buřty. Jen kvůli zataženému počasí jsme nemohli pozorovat noční oblohu, tak jsme hráli společenské hry.

Vánoce v 1.C

Pololetní vysvědčení v 1.C

Piráti dnes 31.1. 2024 dostali své první vysvědčení.

Karneval

ZE ŽIVOTA TŘÍDY