Školní výlet prvňáků a druháků do Písku na zážitkovou výstavuV úterý 26. dubna se prvňáci a druháci naší školy účastnili školního výletu do Sladovny v Písku, kde probíhají stálé interaktivní expozice. Společně jsme odjeli autobusem od školy do města Písek a po deseti minutách chůze jsme se dostali do areálu Sladovny. Zde si nás průvodkyně rozdělily na půlku. Prvňáci šli na stálou zážitkovou výstavu ,,Hnízdo ilustrace" a druháci do interaktivní expozice ,, Mraveniště". V Hnízdu ilustrace si děti mohly vyzkoušet psaní na starém psacím stroji nebo namalovat obraz na plátno. Někteří si vyzkoušeli, jak probíhá výroba knih. Žákům se líbil dům, kde bydlel příběh. Bylo zde dovoleno dotýkat se knih a složit si slovo z písmenkové ilustrace ,,Šmalcovy abecedy". V Mraveništi se děti vcítily do role malého mravence a prozkoumaly život v obřím, dřevěném, labyrintu tunelů, schovávaček a mostů. Vyšplhaly na strom až ke stropu, kde potkaly mravenčí královnu. Devadesát minut programu uběhlo velmi rychle. Poté jsme si dali všichni přestávku na občerstvení a vyměnili se na výstavách. Na závěr si děti na recepci koupily drobnosti pro rodiče a na památku. Školní výlet se nám moc vydařil a společně se těšíme na další v příštím roce.