Návštěva Chýnovské jeskyně 2.A a 2.B

Dne 6. září 2022 se třídy 2.A a 2.B ze ZŠ Švehlova Sezimovo Ústí I. vypravily autobusem na exkurzi do Chýnovské jeskyně. Žáci se dozvěděli spoustu nových, zajímavých informací nejen o objevení jeskyně, ale také o důležité práci speleologů a potápěčů, kteří zde provádějí výzkumy nepřístupných, zatopených prostor. Žáci navštívili také nově otevřenou expozici hornin a minerálů, kde měli možnost vidět vzácný minerál Hexagonit. Po nákupu suvenýrů a občerstvení se obě třídy vydaly po modré turistické značce pěšky do Chýnova. Tam na žáky čekala sladká odměna v podobě zmrzliny. Společně dorazili vlakem v odpoledních hodinách do Tábora zpátky ke škole. Tento den si žáci i pedagogové velice užili. Těšíme se na další společný výlet.............