Lyžařský kurz na Monínci od 31.1. - 3.2. 2022Žáci naší ZŠ se účastnili lyžařského výcviku na Monínci, který máme poměrně blízko. Přibližně po třiceti minutách jízdy autobusem jsme nedočkavě vystoupili a ihned si nás rozebrali lyžařští instruktoři. Paní učiteleky nám pomohly nasadit boty, helmy a nandat rukavice. Rozdělili jsme se do čtyř skupin podle toho, kdo je jak šikovný. Pro někoho z nás to byl první pokus o jízdu na lyžích. No jízdu, někdy to spíš připomínalo sněžná medvíďata, když si hrají s mamkou medvědicí a na všech čtyřech tlapkách frčí z kopce. Naši šikovní instruktoři byli ale hned u nás a poradili, podrželi, vysvětlili, zvedli ze země, vyklepali sníh a hurá na další pokus. Po hodině a půl jsme si dopřáli malý odpočinek. Svačinu, trochu horkého čaje a honem zase zpět na sníh. Dalších devadesát minut na sjezdovce nám uteklo strašně rychle. Potom opět vyklepat z rukavic a uší sníh, naskákat do autobusu a vyrazit za rodiči do Tábora. Již se těšíme na zítřek. Budeme se učit lyžovat tento týden, odpoledne po škole, až do čtvrtka............... Ach jo, týden lyžování nám utekl jako voda. Ke konci lyžařského kurzu se přijeli podívat někteří rodiče. Museli být příjemně překvapeni, jak jsme se naučili lyžovat. Po závěrečném slalomu jsme dostali diplomy a na památku ještě krásné medaile. Moc jsme si to užili a všem děkujeme. Vaši školáci.