Mýdlová exkurze 4.AExkurze do výrobny mýdla a kosmetiky

V prvním adventním týdnu jsme se čtvrťáky vyrazili na exkurzi do výrobny mýdel a kosmetiky. Při vstupu nás přes nos uhodila omamná a čistá vůně mýdla. Nejdříve jsme se dozvěděli o složení a postupu při výrobě mýdla. Věděli jste, že se mýdlo vyrábí z tuku? My jsme byli dost překvapení, ale bylo nám vysvětleno, jak to celé funguje a jak mýdlo vlastně myje a odstraňuje nečistoty. Následně jsme se podívali do samotné výrobny a sledovali, jak takové ručně vyráběné mýdlo vzniká. Mimochodem, je to úchvatný proces. Nakonec jsme si vyrobili mýdlo v „župánku“ z ovčí vlny. Mýdlo jsme zabalili do různobarevné vlny a namáčením a drhnutím o podložku, jsme vlnu kolem mýdla upevnili. Škoda, že se na loukách nepasou oranžové, fialové nebo růžové ovečky, tak krásně barevná ta ovčí vlna byla. Kromě toho, že jsme se dozvěděli mnoho nového, jsme si odnesli i krásný dárek.