Kroužek prvňáčků - zdravé nohy aneb hravá gymnastika pro chodidlaPohyblivost, koordinace a posilování. Cvičení jsou nejen účinná, ale také zábavná. Ponožky dolů: připraveni - pozor - teď! Veselý i pracný úvod do gymnastiky nohou probouzí vnímání těla. Hlavní postavou tohoto svlékacího čísla je palec u nohy. :-) Děti si pomocí druhého palce snaží sundat ponožku na jedné noze. Někdo se trošku trápil, ale byla to pěkná legrace. Překážková dráha pro nohy: cílem je probudit smysly na svých nohou k životu a kráčet přes klacíky, kamínky, plyšáky, šišky, kostičky stavebnice......Ať malé nožičky dobře otevřou oči! Nové tvary stimulují chodidla podobně jako masáž reflexních zón. Postavili jsme si společně boso chodník a opatrně jsme chodili přes překážky. Měli jsme úžasnou masáž chodidel. Poslední kroužek jsme kreslili sněhuláka. Ale - to vše nohou. Protože nohama můžeme čmárat, kreslit a dokonce i psát. A nakonec naše zvídavá noha se brzy stane virtuózním umělcem. Třeba Picasso! Každý z dětí si namaloval nohou svého sněhuláka. Vše budeme vylepšovat a na konci školního roku porovnáme obrázky. Třeba už zvládneme i oči a nos :-)