Atletický přebor Táborska 18.5. 2022Dne 5.5. 2022 proběhla na hřišti v Sezimově Ústí II. Atletická Olympiáda. Žáci 1 - 5 tříd ze ZŠ Švehlova zde soutěžili ve sportovních disciplínách. Nejlepší mladí sportovci postoupili na Atletický přebor 1. stupně základních škol, který se konal 18. května 2022 na stadionu Mír v Táboře. Naši školu přijelo do Tábora reprezentovat celkem 24 žáků. Prvňáčci a žáci druhých tříd nastoupili v závodních disciplínách běh na 50m a hod kriketovým míčkem. Třetí, čtvrtý a pátý ročník nastoupil také k běhu na 50m, hodu kriketovým míčkem, ale navíc ještě ke skoku do dálky a běhu na 500, 600 a 800m. Všichni naši mladí závodníci srdnatě bojovali a předvedli skvělé sportovní výkony. Bylo to velmi těžké. Konkurence z 27 škol nastoupila s tím nejlepším, co měla a ve velkém počtu. Několik medailí nám těsně uniklo a objevila se i nějaká slza smutku. Sluncem zalitý sportovní areál se ale nakonec dočkal naší radosti. Filip Laštovička ze 4.B a Anežka Reifová ze 2.A vybojovali bronzové medaile, za třetí místa v hodu kriketovým míčkem. Děkujeme všem žákům za odvedené sportovní výkony a skvělou reprezentaci naší školy.